Delfi piiras minu kommenteerimisõigust

Varem sai kiidetud Metsalehe valimiskompassi asjatundlikku küsimustikku, aga selle täna avatud kompassiga tutvudes selgus, et tulemusi ei esitatagi seal üldse kandidaatide kaupa. Sellest tulenevalt kirjutasin sinna lühikese kommentaari.

Kui tulemuste esitamisel pannakse kokku üksikkandidaadid, kes ei ole omavahel kuidagi seotud, siis oleks loogiline teha sama ka erakondadega ning näidatagi ainult seda, kas vastajal tasuks valida üksikkandidaati või erakonda. Kui aga kedagi huvitavad Järva- ja Viljandimaal kandideeriva üksikkandidaadi vastused sellele küsitlusele, siis: https://eesti.laiapea.eu/metsalehe-valimiskompass/

Aga see kommentaar nähtavale ei ilmunud. Selle asemel teatati hoopis, et minu kommenteerimisõigust on piiratud, sest väidetavalt olen postitanud midagi, mis ei vasta kommentaariumi reeglitele.

Kuna ma ei ole Delfi Meedia väljaannetesse juba vähemalt viimased 10 aastat ühtegi internetikommentaari kirjutanud, võib sellest järeldada, et midagi keelatut sisaldas just see ülaltoodud kommentaar, mis automaatselt tagasi lükati, piirates ühtlasi minu kommenteerimisõigust. Delfi kommenteerimisreegleid lugedes näib, et võidi lähtuda punktist, millega on keelatud teemavälised lingid, spämm ja reklaam.

Delfi Meedia kommenteerimisreeglid

Ma muidugi ei nõustu tõlgendusega, et see link oli teemaväline, kuid reklaamiks võib selle kindlasti liigitada. Nii et Delfi otsust minu kommenteerimisõigust piirata ma vaidlustama ei hakka. Seda enam, et mul ei olegi enam mingit tahtmist seda õigust kasutada. Aga kahju, et selle valimiskompassiga nii halvasti läks. Küsimustik oli väga asjalik, kuid tulemuseks on mingi valija vaatepunktist täiesti kasutu käkerdis.